Gündem 

Yerli Akıllı Telefonlarda İhracat Başladı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son zamanlarda ülkemizde de cep telefonu üretimlerinin yapılmaya başlandığı ve başarılı üretimlerin ortaya çıktığı ifade edilmişti. Tüm bunların ardından akıllı telefonların şimdiye kadar büyük firmalardan yurt dışından ithalatının yapıldığı bilinirken son zamanlarda yapılan çalışmalar sonrasında Türkiye’de ihracatın bu konuda ilerlemeye başladığı ifade edildi.

Özellikle son zamanlarda teknoloji üretimi yapan büyük firmalardan birisi haline gelen Vestel akıllı telefon üretiminde ülke çapında bir adım daha ileri gittiğini açıkladı. Yıl içinde yapılan telefon üretiminin 12 milyona kadar ulaştığı ifade edildi.

Firma tarafından yapılan çalışmalar kapsamında son zamanlarda telefon üretimine yönlendiği ifade edildi. Son zamanlarda üretilen telefonların yurt dışına gönderilmeye başlandığı ve bu anlamda ilerleyen zamanlarda taleplerin artacağından dolayı umutlu oldukları ifade edildi. Yapılan çalışmalar kapsamında yerli akıllı telefon üretimlerinin yüzde 5 oranında bir paya ulaştığı ifade edildi. Son zamanlarda yapılan ihracatlar kapsamında yerli televizyona alışıldığı gibi aynı zamanda da yerli telefon üretimlerine de alışacakları ifade edildi. Konu hakkında çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Benzer Haberler

Leave a Comment