Ekonomi Gündem 

Yatırımcılar Türkiye’ye Güven Mesajı Verdiler

Türkiye’de gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında en çok merak edilen soruların başında darbe girişiminin engellenmesinden sonra Türkiye ekonomisinin bu durumdan nasıl etkileneceği ve ne gibi kayıplar vereceği ifade edilmişti. Ancak bu durumda yapılan çalışmalar kapsamında Türkiye ekonomisinin temellerinin sağlam olmasından dolayı olumsuz herhangi bir havanın olmadığı defalarca devlet yetkilileri tarafından açıklanmıştı.

Yapılan açıklamalara rağmen şimdiye kadar pek çok kişinin ülkemizde bulunan yatırımcıları göz önünde bulundurduğu ve bazı endişelerin Türkiye piyasasında doğal olarak hakim olduğu açıklanmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde uzun zamandır ülkemizde bulunan ve bu anlamda küresel anlamda yatırımları bulunan yabancı yatırımcıların ortak hazırladıkları bildiri sonrasında yapılan açıklama diğer yatırımcıların da içini rahatlatacak cinsten oldu.

Küresel yatırımcıların yapmış oldukları açıklamalarda uzun süredir içerisinde bulundukları ülkenin bir parçası olarak kendilerini hissetmelerinden dolayı bu ülkenin içerisinde bulunduğu zor zamanlardan da hep birlikte çıkabileceklerini ifade ettikleri gibi şimdiye kadar kendilerine çeşitli fırsatlar sunan ülkeye olan güvenlerinin tam olduğunu ifade ettiler. Bu doğrultuda çalışmalarında ya da yatırımlarında herhangi bir aksamanın söz konusu dahi olamayacağını aksine çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceğini açıklamaları ekonomi alanında sıkıntı yönündeki açıklamaları yalanlamış oldu.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Benzer Haberler

Leave a Comment