Bankalar 

Varlık Fonu Hayata Geçti

Hükümet tarafından uzun zamandır üzerinde çalışma yapılan Varlık Fonu için son çalışmanın da tamamlandığı ifade edildi. Yurt dışındaki çeşitli malları ülkemize getirmek ve bu anlamda yapılan çeşitli zorlu prosedürlerin kaldırılması için yapılan çalışmaların sonunda kaldırıldığı ifade edilmişti. Yeni çalışma ile birlikte çeşitli artı Türkiye Varlık fonunun kurulmasına karar verilmişti.

Hükümet tarafından yapılan çalışmalar sonrasında yurt dışında yapılması planlanan büyük ve maliyeti yüksek olan çeşitli projelerin finanse edilmesi ve bu anlamda kalkınmayı sağlayabilmek adına Varlık Fonu kurulmasına böylece kaynakların çok daha hızlı bir şekilde karşılanabilmesi için ortam hazırlanmasına olanak sağlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde meclisten geçen çalışma Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından da onaylanmıştı. Bunun üzerine bugün itibariyle Resmi Gazetede yayımlanarak resmen hayata geçirilmiş oldu. Çalışmanın ilerleyen günlerde nasıl ilerleyeceği ve katkıları merak konusu haline geldi.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Benzer Haberler

Leave a Comment