Gündem 

TOKİ 2.574 Adet Konutu Satışa Sundu

Başbakanlık Konut İdaresi Başkanlığı kapsamında da ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olmaları ve kira derdinden kurtulmaları için başlatılan TOKİ satışlarına her yıl olduğu gibi bu yılda başlatıldı. 30 farklı ilde devlet tarafından başlatılan inşaatlarda sona gelindiği için tamamlanmak üzere olan konutlar vatandaşların beğenisine sunuldu.

Aylık çok uygun taksitler ile satışa sunulan dairelerde ödeme kolaylıklarının da sağlanması vatandaşların daha çok tercih etmesine olanak sağlıyor. Bu yıl 30 farklı ilde tamamlanan konutlardan 2.574 adedinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldığı ve bu yüzden satışa sunulduğu duyuruldu. TOKİ idaresi tarafından her yıl düzenli bir şekilde yapılan satışlarda açık satış sistemi uygulanıyor. Böylece vatandaşların beğendikleri konutlar için peşinat bedeli olan rakamı banka hesabına yatırmaları bekleniyor. Ardından ise teslim için konutun tamamen tamamlanmış hale gelmesi bekleniyor.

TOKİ Başkanı Ergün Turan yapmış olduğu açıklamalarda dar gelirli vatandaşların ev sahibi olarak kira derdinden kurtulmaları ve rahat bir nefes almaları için her türlü kolaylığı sağladıklarını belirtirken zaman zaman resmi sitelerinde yer alan açık satış ve başvuru tarihlerini vatandaşların inceleyerek kaçırmamaları gerektiğini özellikle vurguladı. Ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğimiz şu sıralar dar ve orta gelirli ailelerinde bir ev sahibi olmaları için yeterli imkanların sağlandığı ve her yıl düzenli olarak başlayan inşaatlar ile ev sahibi olmayan kişinin kalmamasını amaçlayan proje vatandaşlar tarafından da büyük bir ilgi ile karşılanıyor.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Benzer Haberler

Leave a Comment