Ekonomi 

Cumhurbaşkanından Bankalara Faiz Uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan bugün meclise ziyarete giderek mecliste darbe girişimi sonrasında oluşan  hasarı inceledikten sonra mecliste konuşma yaptı. Yaptığı konuşma sırasında meclisin bu duruma gelmesinden dolayı büyük üzüntü ve hayal kırıklığı duyduğunu ifade etmesi ise dikkat çekti. Bununla birlikte darbe girişiminin başka alanları da olumsuz etkilediği göz önünde bulundurulduğu zaman ekonomi alanında yapmış olduğu açıklamalarla da dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı darbe girişimini tekrar  vurgularken terör örgütü tarafından yapılan bu saldırının bedellerinin en ağır şekilde ödetileceğini tekrar vurguladı. Aynı zamanda ekonomik anlamda yaşanan sıkıntıların çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ekonomik anlamda Türkiye’nin sanıldığı gibi kötü bir durum içerisine girmeyeceği ve aynı zamanda her türlü desteğin devlet tarafından da sağlanacağını açıkça ifade etti.

Yapılan açıklama sırasında Merkez Bankasının yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucunda piyasaya bir likidite sağladığını açıklarken aynı zamanda kredi derecelendirme kurumunun not düşürme politikasına da sert sözlerle çıkıştı. Dış güçlerin ülkemizin düşmesini istedikleri ancak bu tür bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan merkez banksı tarafından yapılan faiz indiriminin bankalara da yansıması ve her bankanın ekonomi için elinden geleni yapmaları için çağrıda bulunması ise dikkat çekti.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Benzer Haberler

Leave a Comment