Kosgeb 

Başbakan Yıldırım Doğu’da 35 Milyar Liralık Yatırımı Anlattı

AKP’den Genel Başkan seçilerek Başbakan olan Binali Yıldırım hükümet kurma görevinin ardından hızlı bir mesai yaptı. Hemen harekete geçmek ve pek çok projeyi gerçekleştirmek niyetinde olan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamalar sonrasında hedefinde öncelikli olarak Doğu Bölgesinin olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Doğu’da terör sebebi ile yaşanan büyük yıkım bazı şehirlerde yaşanmayacak duruma gelinmesi gibi olumsuz faktörler göz önünde bulundurulduğu zaman bu anlamda yatırım yapmanın daha doğru olduğu bir kez daha açıkça anlaşılıyor.

Geçtiğimiz günlerde ziyaret amacıyla Diyarbakır’a giden Binali Yıldırım’ın müjdeyi halka vermesi dikkat çekti. Bölgede teröristlerin saldırıları, binalara yönelik yapılan tuzaklamalar sebebi ile evlerinden olan vatandaşlara çalışmaların hemen başlatılacağını ve fiziki rehabilitasyonun gerçekleştirileceğini açıkladı. Fiziki rehabilitasyon kapsamında bölgede enkaz haline gelmiş olan binaların kaldırılarak rastgele olmayan yeşile ve çevreye duyarlı binaların inşaa edilerek tekrar vatandaşlara teslim edileceğini açıkladı.

Ziyareti sırasında Doğu’da seçeceği 4 farklı şehiri Doğu’nun cazibe merkezi haline getireceğini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım bu konuda vatandaşlara gereken kolaylığı sağlayacaklarını da konuşmasında vurguladı. Bazı arazilerin verimli hale getirilerek vatandaşlara teslim edileceği ardından çok cüzi miktarlarda alınan vergilerle işletmelerini sağlayacaklarının müjdesini verirken şartların gelişmesi halinde hiç ücret almama ihtimallerinin de bulunduğunu ifade etti. Bölgelere açılacak olan çeşitli fabrikalar ile istihdam olanağı sağlarken aynı zamanda bölgeyi cazibe merkezi haline getireceklerini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım tüm bu çalışmalar için ayrılan toplam bütçenin 35 milyar lira olduğunu açıkladı.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Leave a Comment