Altın 

Altın ve Döviz Arttı Borsa Düştü

Türkiye’de meydana gelen darbe girişimi sonrasında durumdan en çok etkilenen alanın piyasalar olduğu ifade edildi. İlk andan itibaren Türk Lirasının değer kaybetmeye başlaması bununla birlikte durumun daha kötüye gitmesine neden oldu. Ardından alınan çeşitli önlemler bir nebze olsun verilen kayıpların geri alınmasına neden olurken Borsa İstanbul’un oldukça fazla değer kaybetmesine neden oldu.

Hafta geneline bakıldığı zaman borsa hızlı bir şekilde düşerken ve çeşitli kayıplar verirken altın ve döviz bakımından şanslı bir hafta geçirildiği ifade edildi. Darbe girişiminin ardından borsa İstanbul haftayı 13.39 oranında kayıpla kapatırken 71 bin puan seviyelerine gerilediği ifade edildi. Düşüşler bir süre sonra yatırımcılar için endişe verici bir hal almaya başladı.

Son olarak düşüşe geçen altın darbe girişimi sonrasında sabitlenerek yükselişe geçmeye başladı. Son hafta altın fiyatlarında meydana gelen altın yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı. Bununla birlikte Türk Lirasının hızlı bir şekilde değer kaybetmeye başlaması aynı zamanda doların hızlı bir şekilde artmasını sağladı. Bununla birlikte altın fiyatında ve dolar fiyatında meydana gelen yükselişlerin aynı zamanda yatırımcılarını olumlu yönde etkilediği belirlendi.

Harun KILIÇ

14 Yıldır finans ve ekonomi üzerine uğraşıyorum. Son 3 yıldır Forex piyasası ve Borsa üzerine ağırlıkla olarak yatırım yapmaktayım.

Sosyal Medya...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr

Leave a Comment